Jak przyspieszyć swój metabolizm?

Jak przyspieszyć swój metabolizm?

Jak przyspieszyć swój metabolizm?Coraz więcej osób przyznaje się do tego, że planują zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Najczęściej jest to niewielka nadwaga, jednakże obecnie zapanowała na świecie moda na kult pięknego i zdrowego ciała. Wszystkim zależy na zgrabnej sylwetce i przede wszystkim na tym, aby być zdrowym. Poza zastosowaniem samej diety niskokalorycznej, warto pomyśleć również o tym, aby nieco podkręcić swój metabolizm i przyspieszyć wymianę materii.

Istnieje wiele sposobów na to, aby nieco rozkręcić metabolizm. Przede wszystkim, dietetycy wskazują, aby zaraz po przebudzeniu, wypić szklankę ciepłej wody, najlepiej z cytryną. Taka woda podgrzeje nasz układ pokarmowy i zacznie on szybciej działać. Bezwzględnie trzeba zjeść też śniadanie w przeciągu jednej godziny od rozpoczęcia dnia. Nie warto czekać dłużej, ponieważ to śniadanie ma nam dodać powera i energii na cały poranek. Najlepiej, jeżeli będzie to również ciepłe śniadanie.

Owsianka na śniadanie

Dietetycy zalecają, aby z rana jadać ciepłą owsiankę. Najlepiej, jest ją podkręcić, używając do tego rozgrzewających przypraw. Powinny się one znaleźć w każdym naszym posiłku, ponieważ usprawniają procesy trawienne i znacznie szybciej spalamy kalorie. Wśród takich przypraw, z pewnością należy wymienić kurkumę, anyż, cynamon, kardamon, imbir i kumin. Można również używać ostrej papryki i innych pikantnych przypraw, jednakże nie w zbyt dużej ilości. Przyprawy te powinny znaleźć się na stałe w naszym menu. Należy na nie uważać jedynie latem, podczas dużych temperatur. Wówczas lepiej unikać takich przypraw.

Przyśpieszenie trawienia herbatkami ziołowymi

Poza tym, dobrym rozwiązaniem, jest również picie herbatek i ziół, które wspomagają procesy trawienne i sprawiają, że szybciej spalamy to, co zjedliśmy. Należy również wypijać codziennie dużo wody mineralnej niegazowanej. Osoba dorosła powinna jej pić co najmniej dwa litry w ciągu dnia. Pomaga to naszym nerkom się oczyszczać. Pamiętajmy jednak, aby nie pić później niż na pół godziny przed jedzeniem i nigdy nie popijać posiłków. Lepiej jest odczekać kolejne pół godziny. W ten sposób nie rozrzedzimy swoich soków trawiennych.

Źródło: https://rodzinazdrowia.pl/jakie-posilki-powoduja-przyspieszenie-metabolizmu

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>